Biuro Obsługi Klienta:

509 003 309

kontakt@biuropetra.pl

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi na nie.
Jeśli nie znajdziesz tam interesujących Cię informacji, napisz lub zadzwoń do nas!

 

Rozliczanie ilości dokumentów zaksięgowanych w danym miesiącu następuje na koniec miesiąca, w którym złożona została deklaracja podatkowa za ten miesiąc.

Co to oznacza w praktyce? – dokumenty i operacje dotyczące stycznia, podatkowo będą rozliczone w lutym, więc na koniec lutego będzie rozliczona ilość dokumentów księgowych ze stycznia i wówczas doliczona zostanie adekwatna opłata za dodatkowe dokumenty.

Do puli dokumentów z danego miesiąca wchodzą także dokumenty z wcześniejszych okresów, które dopiero w tym miesiącu zostały zaksięgowane, a także takie, które dotyczą wcześniejszych okresów, ale z różnych przyczyn nie zostały rozliczone wcześniej, np. w wyniku doksięgowania i kor

Nie, w takich przypadkach każdy dokument powyżej limitu określonego w abonamencie wiąże się z dodatkową opłatą (inną dla księgowości uproszczonej i dla pełnej), z tym, że przekroczenia do 10% nie są dodatkowo płatne.
Oznacza to, że przy 33 lub 110 sztukach dokumentów w danym miesiącu opłata będzie taka jak dla abonamentu do 30 lub do 100 dokumentów, natomiast przy np. 74 szt. dokumentów naliczona będzie opłata za abonament do 30 dokumentów oraz dodatkowa opłata za 44 dokumenty. W przypadku przekroczenia 80 dokumentów automatycznie liczony jest abonament do 100 dokumentów, ponieważ jest to bardziej opłacalne dla Klienta.

Tak, Petra24 umożliwia wystawianie faktur proforma oraz szybkie przekształcanie ich we właściwe dokumenty sprzedaży.

Tak, w trakcie wystawiania dokumentów sprzedaży można pozwolić programowi nadać numer automatycznie lub wybrać opcję ręcznego nadania numeru. Nadany numer można jeszcze zmieniać. Warunkiem skutecznego ręcznego nadawania numerów jest wybieranie takich, które nie zostały wcześniej nadane.

Tak, można zachować program z dostępem do wszystkich danych wprowadzonych w programie – będzie można dane przeglądać, drukować, eksportować, np. do arkusza kalkulacyjnego.