Niby każdy wie, a jednak nie wszyscy stosują. Kilka słów o tym, dlaczego warto umieszczać logo swojej firmy na fakturach sprzedaży czy rachunkach.

Logo to unikalna i charakterystyczna forma graficzna, stylizowany napis, symbol lub inna forma ekspresji graficznej służąca do identyfikacji marki, firmy bądź organizacji (źródło: Wikipedia). Logo firmy jest więc głównym elementem identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Stanowi symbol, który ma jednoznacznie kojarzyć się z daną firmą czy marką.

Człowiek "myśli" obrazami, zatem zapamiętane przez potencjalnych klientów logo fimy stanowi pierwszy krok do budowania identyfikacji wizualnej, która jednocześnie jest podstawą działań z zakresu Public relations. Logo umieszcza się na materiałach reklamowych i promocyjnych, budynkach i pojazdach, więc dlaczego nie na dokumentach sprzedaży, które i tak przekazujemy naszym kontrahentom. Dlaczego zatem warto umieścić logo firmy na fakturze czy rachunku:

  • im bardziej logo zostanie zapamiętane, tym bardziej firma odróżnia się od konkurencji,
  • powtarzalność sprzedaży wspiera utrwalenie się symbolu firmy oraz budowanie świadomość marki,
  • dzięki grafice następuje uatrakcyjnienie wyglądu dokumentów,
  • firma zyskuje jeszcze bardziej profesjonalny wizerunek.

Z punktu widzenia publikacji logo bardzo ważny jest dobry projekt - oddający ideę oraz praktyczny w zastosowaniu. Należy pamiętać m.in. o czarno-białej wersji logo, o czytelności napisów, czy unikaniu niepożądanych skojarzeń.

Zapiasne w postaci pliku jpg logo łatwo wprowadzić do systemu Petra24.pl
Odtąd wszyscy Twoi kontrahenci utrwalą sobie logo Twojej firmy. A my życzymy sukcesów!Petra Sp. z o.o.

Pl. Matejki 20/2
65-056 Zielona Góra
tel +48 68 470 96 16