Jeśli poniższy zestaw pytań i odpowiedzi nie wyczerpuje nurtujących Cię kwestii - napisz do nas!

Czy przed nawiązaniem współpracy można zapoznać się z treścią umowy?
Tak, każdy zainteresowany, kto prześle prośbę o otrzymanie wzoru umowy np. przez formularz kontaktowy, otrzyma go na podany adres mailowy.

do góry ^

Czy będę miał dostęp do danych po zakończeniu współpracy?
Tak, można zachować program z dostępem do wszystkich danych wprowadzonych w programie - będzie można dane przeglądać, drukować, eksportować, np. do arkusza kalkulacyjnego.

do góry ^

Moja firma ma klika tysięcy kontrahentów. Jak w Petra24.pl wybiera się kontrahenta?
Poniżej opisujemy dwa sposoby wyboru pozycji z Katalogu kontahentów:
1. Preferowany wygodny sposób
W polu Kontrahent wpisz ciąg znaków, który kojarzy Ci się z danym odbiorcą. Może to być fragment nazwy firmy, ulicy, miasta lub NIP-u. Po akceptacji klawiszem Enter wyświetla się lista wszystkich kontrahentów spełniających zadany warunek słowny. Po przejściu kursorem na wybraną pozycję zatwierdź wybór klawiszem Enter lub dwukrotnym kliknięciem myszki.
Przykład: wpisujesz frazę "zie", a program podpowiada kontrahentów:
- z Zielonej Góry
- z ulicy Zielonej i placu Nadziei
- o nazwie Podziemna Sp z o.o.
2. Kiedy w ogóle nie pamiętasz kontrahenta
Kliknij na żółta ikonkę Katalogu w prawej części pola. Wyświetli się pełna lista kontrahentów Twojej firmy. Możesz ich dowolnie posortować, jeśli to ułatwi Ci znalezienie właściwej pozycji, np. po nazwie skróconej lub nawie miejscowości (w tym celu kliknij na nagłówek wybranej kolumny, np. Poczta czy Adres, kierunki strzałek oznaczają sortowanie narastająco i malejąco). Po wybraniu właściwego kontrahenta zatwierdź wybór klawiszem Enter lub dwukrotnym kliknięciem myszki.

 

do góry ^

Czy wersja demo jest ograniczona czasowo?
Nie, wersja demo nie przestaje działać po upływie czasu, a ponadto daje możliwość zarejestrowania swojej firmy w naszym systemie w dowolnym momencie i rozpoczęcia współpracy.

do góry ^

Czy wystawianym fakturom można nadawać numery ręcznie?
Tak, w trakcie wystawiania dokumentów sprzedaży można pozwolić programowi nadać numer automatycznie lub wybrać opcję ręcznego nadania numeru. Nadany numer można jeszcze zmieniać. Warunkiem skutecznego ręcznego nadawania numerów jest wybieranie takich, które nie zostały wcześniej nadane.

do góry ^

Czy jeżeli mam średnio 30-40 dokumentów miesięcznie, czy od razu dotyczy mnie wyższy abonament?
Nie, w takich przypadkach każdy dokument powyżej limitu określonego w abonamencie wiąże się z dodatkową opłatą (inną dla księgowości uproszczonej i dla pełnej), z tym, że przekroczenia do 10% nie są dodatkowo płatne.
Oznacza to, że przy 33 lub 110 sztukach dokumentów w danym miesiącu opłata będzie taka jak dla abonamentu do 30 lub do 100 dokumentów, natomiast przy np. 74 szt. dokumentów naliczona będzie opłata za abonament do 30 dokumentów oraz dodatkowa opłata za 44 dokumenty. W przypadku przekroczenia 80 dokumentów automatycznie liczony jest abonament do 100 dokumentów, ponieważ jest to bardziej opłacalne dla Klienta.

do góry ^

Kiedy naliczana jest opłata za dodatkowe dokumenty?
Opłata dodatkowa jest naliczana z opóźnieniem, po zamknięciu miesiąca. Zastrzegamy sobie prawo do naliczenia opłaty do 6 miesięcy po zakończeniu miesiąca, którego dopłata dotyczy.

do góry ^

Czy możliwy jest dostęp do danych przez telefon?
Tak, będzie możliwy już wkrótce. W pierwszej kolejności umożliwimy dostęp przez system Android, a w przyszłości także przez inne platformy.

do góry ^

Czy można wystawiać faktury proforma?
Tak, Petra24.pl umożliwia wystawianie faktur proforma oraz szybkie przekształcanie ich we właściwe dokumenty sprzedaży.

do góry ^

 Petra Sp. z o.o.

Pl. Matejki 20/2
65-056 Zielona Góra
tel +48 68 470 96 16